на Кина V Тип Тристепена машина без масло со среден притисок Фабрика и производители |гунај ти
топбаннер

V Тип Тристепена машина без масло со среден притисок

Краток опис:

100% масло-fДизајн за ладење на вода, практично одржување;

Економичен и ефикасен тристепен систем за компресија без масло, погоден за мала потрошувачка на гас;

Дизајн монтиран на лизгање, мали вибрации, лесна инсталација;

Сите ранливи делsусвои оригинални производи од увезени брендови, плочата на вентилот прифаќа PEEK материјал, животен век до 6000-24000 часа;

Сименс PLC контролен систем, повеќе точка за следење на температурата и притисокот, може да се резервира интерфејс R485.


Детали за производот

 

Модел

(модел)

FAD

Капацитет на издувни гасови FAD

(m³/min)

Притисок на издувните гасови

(Мпа)

Моќност на моторот

(kw)

Бројот на вртежи на коленестото вратило

(вртежи во минута)

Тежина

(Килограм)

Димензии

(мм)

GV3-360

6

4.2

55

480

4500

2700X1500X1850

GV3-480

8

4.2

75

580

4800

2700X1500X1850

GV3-600

10

4.2

90

680

5300

2700X1500X1850

GV3-720

12

4.2

110

740

5600

2700X1500X1850

 

Забелешка: Големината и тежината на машината ќе се прилагодат според специфичните работни услови, не се наведени параметрите за повисок притисок или проток

Податоците за празнење се засноваат на стандардниот влезен притисок од 1 bar g/14,5 psig и влезната температура од 20℃ (68°F) Ве молиме контактирајте го техничарот на компанијата за машини заизборот во област со голема надморска височина или високатемператураработна средина.

Нашата компанија е основана во 2003 година, професионално технолошко претпријатие се занимава со дизајнирање, производство и продажба на компресори за воздух.развиваат посоодветни навики за користење на клиентите во Азија-Пацифик за дување на специјален микро-масло под висок притисок и компресор без масло од ПЕТ шишиња.

*Бесплатен гарантен период од 3 години

*Деловите за носење не се помали од 6000 часа работен век Сите уреди можат да уживаат повеќе продолжени прописи за гаранција

 

Сервис и поддршка

Доволниот залиха на резервни делови гарантира понавремено производство

 

Удобна услуга

Техничарите за теренски сервис со повеќе од 10 години искуство се вашите најинтимни стјуарди на опремата и можат да дадат дополнителни предлози за подобрување на процесот и за заштеда на енергија во согласност со статусот на користење на локацијата.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја